Wellsoft flis

Čo je Wellsoft flis?

Wellsoft flis je mäkkučká chlpatá textília zložená zo 100% mikropolyesteru. Ten, ktorý nájdete u nás má OEKO-TEX Standard 100 certifikát. Na trhu môžete nájsť množstvo rôznych druhov flisov. S krátky, dlhým a polodlhým vlasom. Wellsoft flis má z jednej strany vlas dlhý a z druhej krátky. Hmotnosť flisu je 300g/m², čo je viacej ako majú iné druhy flisov s obojstranne dlhým vlasom, čo znamená, že flis je hustejšie tkaný. Pri šití dbajte na to, aby bola strana s dlhším vlasom rubová a s kratším lícová. Takto uchováte vzhľad flisu 100%-ný aj po niekoľkých praniach. Flis by sa nemal prať s avivážou a žehliť.

Na čo sa používa?

Wellsoft flis má široké využitie. Je ideálny na podšívanie diek a prehozov na posteľ, rovnako ako na šitie celoflisových napr. vankúšikov. Taktiež ho môžete použiť na šitie čiapok a zateplenie háčkovaných alebo pletených čiapočiek. Je vhodný na vesty, bundičky, mikiny, podšívanie nohavíc, búnd, šálov a nákrčníkov. Možete ho použiť všade tam, kde chcete aby bolo najmä v zime teplúčko.

Okrem šitia odevov je vhodný aj na rôzne doplnky, hračky a “mojkáčov” pre detičky.

TIP:

  1. Ak chcete použiť wellsoft flis ako aplikáciu, alebo naopak, ak chcete na flisový podklad naaplikovať napr. bavlnenú aplikáciu, je veľmi vhodné použitie lepidla v spreji, keďže flis by sa nema žehliť
  2. Keď flisom podšívate napr. deku z bavlnenej látky (alebo nákrčník), je potrebné vystrihnúť flis o cca. 5cm väčši ako máte rozmer podšívanej deky, nakoľko je veľmi pružný, pri šití by sa Vám látka poposúvala a už by Vám to niekde nesedelo. Na prichytenie flisu k bavlnenému podkladu je vhodné alebo lepidlo v spreji alebo zahnuté zatváracie špendlíky (keďže deka je veľká, museli by ste veľa špendliť a pri šití by ste sa pravdepodobne dopichali)

Wellsoft flis Wellsoft flis

Pozrieť Wellsoft flis

Kde ho môžete kúpiť?

Wellsoft flis nájdete v našom internetovom obchode alebo v showroome s látkami a galantérioiu v Moste pri Bratislave.

Pridaj komentár

Prišla jeseň a s ňou aj zľava pre Vás 35% na celý sortiment , tak neváhajte :) V nákupnom košíku stačí zadať zľavový kód jesen , poponáhľajte sa nech sa Vám ujdú najlepšie kúsky. Skryť