Výroba mydla – návody a pomôcky na domácu výrobu mydla

Ako si vyrobiť mydlo doma rýchlo a jednoducho

Výroba mydla doma nemusí byť vôbec zložitá. Stačí vám k tomu starší hrniec (v ktorom už po roztopení mydla neodporúčame ďalej variť jedlo), mydlová hmota na domácu výrobu mydla a podľa vašich preferencií farby či vône. Bylinky mydielkam už len dodajú ten správny “šmrnc”. Roztopiť, navonať, prifarbiť, naliať do formy a už len čakať kým vychladnú. Kombinácií a možností je neuveriteľné množstvo. Hranaté, oválne, s nápisom či bez, levanduľové, mätové, červené, žlté… možností je tamer nekonečno a zaleží len na vašom vkuse akú kombináciu zvolíte.

Mydlová hmota

Čo je mydlová hmota? Glycerínová mydlová hmota je veľmi kvalitná certifikovaná surovina na domácu výrobu kozmetiky a mydiel. Glycerín zabezpečuje hydratáciu pokožky, zabraňuje jej vysušeniu a podráždeniu. Používa sa výlučne na výrobu mydla horúcim procesom.

Pomôcky a potreby na domácu výrobu mydla

Pri výrobe mydla budete potrebovať tieto základné pomôcky: mydlovú glycerínovú hmotu, vône do mydla a kozmetiky, farby a prípadne aj bylinky. Vhod prídu aj silikónové formy na mydlo, ktoré môžete použiť opakovane a práca s nimi je jednoduchá a bezproblémová.

Ako vyrobiť mydlo, postup

Vyrobiť si mydlo doma vám bližšie ozrejmia tieto podrobné fotonávody na výrobu mydla:

Návod na levanduľové mydielka

Návod na mydlo s ovsenými vločkami nájdete napríklad tu.

Bylinkové mydlo s nechtíkom

Výroba domáceho mydla

Na pokročilejšiu výrobu mydla doma budete potrebovať aj zopár rád a trikov ako si uľahčiť prácu, či zopár zlepšovákov ako si výrobu zjednodušiť či uľahčiť. V tomto vám môže pomôcť tento vynikajúci článok o domácej výrobe mydla, kde nájdete rôzne tipy, triky a návody na domácu výrobu mydla.

Výroba mydla

Výroba mydla pre začiatočníkov

Pre úplných začiatočníkov odporúčame aj túto kreatívnu sadu na výrobu mydla pre začiatočníkov, kde nájdete všetko potrebné na výrobu mydla, vrátane prodrobného fotonávodu. Aj preto je táto sada vhodná ako darček.

Vidíte že domácej výroby mydla sa nemusíte báť. Stačí len zopár pokusov a vo výrobe mydla budete ako doma. Vyskúšajte preto domácu výrobu mydla aj vy 🙂

 

Pridaj komentár

Prišla jeseň a s ňou aj zľava pre Vás 35% na celý sortiment , tak neváhajte :) V nákupnom košíku stačí zadať zľavový kód jesen , poponáhľajte sa nech sa Vám ujdú najlepšie kúsky. Skryť