Návod na šité vianočné ozdoby z bavlnenej látky

Návod na šité vianočné ozdoby z bavlnenej látky

Vianoce cítiť už na každom rohu. Verím, že už máte premyslené aké darčeky nakúpite, nákupný zoznam na vianočné pečenie už visí na chladničke a každý týždeň odtiaľ ubúdajú koláčiky, ktoré ste už stihli napiecť. Nenechali ste si ujsť návštevu vianočných trhov a ochutnávku punču a lokší s pečienkou. Toto obdobie je krásne ale aj veľmi hektické a dni plynú akosi rýchlejšie. Odýchnite si od vianočného ošialu. Aspoň na chvíľu zabudnite na upratovanie a pečenie a poďte si s nami oddýchnuť pri výrobe vianočných dekorácií. Ja viem, že všetky obchody sa predbiehajú v ponuke vianočných ozdôb, ale ak si ozdoby vyrobíte, budete z nich mať určite väčšiu radosť. Šité vianočné ozdoby budú nielen originálne, ale pri ich výrobe sa môže zabaviť celá rodina.

Náš návod na šité vianočné ozdoby z bavlnenej látky vám pomôže s výrobou vianočných bavlnených saloniek z vašej obľúbenej látky. Bavlnené salonky si môžete ušiť presne také, aké potrebujete. Vo vašej obľúbenej farebnej kombinácii a rôznych veľkostí. Tieto parádne vianočné ozdoby majú viacero výhod, ale tá najväčšia je asi to, že vám ich nikto nebude zo stromčeka vyjedať a budete mať záruku, že z vášho stromčeka nebudú ubúdať ozdoby tak ako to býva každý rok u nás 🙂 Tak odložte zásteru a sadnite si za šijací stroj. Začíname vyrábať vianočné ozdoby, vianočné bavlnené salonky:

Na návod na šité vianočné ozdoby z bavlnenej látky budete potrebovať:

Návod na šité vianočné ozdoby z bavlnenej látky

Návod ako ušiť vianočné ozdoby z bavlnenej látky

Skôr ako začnete šiť, potrebujete vybrat správnu bavlnenú látku. A výber látky je vždy najťažší 🙂 Keď už máte svojho favorita a viete z akej bavlnenej látky budete šiť, narežte si pomocou rotačného rezača (rezacieho kolieska) a rezacej podložky pásy. Šírka látky závisí od toho, aké veľké vianočné salonky máte v pláne šiť. Na klasické salonky si narežte pásy látok široké 10 – 12 cm. Samozrejme salonky môžete ušiť aj väščie alebo menšie. Na bavlnenú látku priložte krajku:

Návod na šité vianočné ozdoby z bavlnenej látky

Nezabudnite okraj látky preložiť alebo ho vopred prešite tak, aby sa látka nefúrala. Bavlnenú čipku alebo ozdobnú stuhu môžete k látke prišpendliť stehovacími špendlíkmi  – aby sa vám pri šití nepohla a krajku našite na obe strany látky:

navod-na-site-vianocne-ozdoby-z-bavlnenej-latky-3

Takto pripravenú bavlnenú látku pomocou rotačného rezača narežte na rovnako široké kúsky. Ideálne salonky sú 8 cm široké:

Návod na šité vianočné ozdoby z bavlnenej látky

Pripravené pásy látky preložte na polovicu a prešite ja šijacom stroji tak, aby vám vznikol tunel. Látku k sebe prišite rubovou stranou:

Návod na šité vianočné ozdoby z bavlnenej látky

Vznikne vám tunel, ako základ saloniek. Ušitú salonky teraz prevrátite na lícovú stranu:

Návod na šité vianočné ozdoby z bavlnenej látky

Takýmto spôsobom si ušite salonky z rôznych bavlnených látok. Použite vaše obľúbené látky s potlačou. Ideálne sú bodky, hviezdičky a rôzne drobné vzory. Veľmi pekné salonky ušijete aj z jednofarebnej bavlnej látky v kombinácii s krajkou:

Návod na šité vianočné ozdoby z bavlnenej látky

Salonky naplnte dutým vlákom. Použiť môžete aj inú výplň, ak memáte duté vlákno na salonky vám postačí aj vata alebo výplň z vankúša. Výplň dávajte iba do stredu ušitej salonky:

Návod na šité vianočné ozdoby z bavlnenej látky

Pomocou farebnej bavlnenej šnúrky zaviažte oba konce a vytvorte salonku:

Návod na šité vianočné ozdoby z bavlnenej látky

Ušité salonky môžete k sebe priviazať aby sa dali zavesiť na vianočný stromček. My sme doma vždy viazali k sebe 2 salonky a vešali sme ich cez halúzky našej borovice. Tieto salonky môžete použiť aj ako ozdobu na adventný veniec alebo ako originálnu dekoráciu na stôl:

Návod na šité vianočné ozdoby z bavlnenej látky

Ak sa vám náš šikovný Návod na šité vianočné ozdoby z bavlnenej látky páčil, pridajte sa k našim priateľom na Facebooku, sledujte náš profil a budete vždy informovaný čo je u nás nové. Navštívne nás osobne v našom showroome v Moste pri Bratislave, kde si budete môct vybrať zo širokej ponuky kvatitných látok a pomôcok na šitie. V našej kategérii Blog a návody na šitie budú pravidelne pribúdať nové návody, nápady a zaujímavé članky zo sveta šitia. Látky z lásky sú naša vášeň, na lásku k látke nikdy nie je neskoro ?

100% Bavlnené látky metráž

Pomôcky

Veľký výber pomôcok na handmade nájdete v centre Bratislavy na Obchodnej 66 v predajni Šperkovo kreatívne pomôcky a kurzy. Tento článok vznikol v spolupráci s www.sperkovo.sk.

Pridaj komentár

Prišla jeseň a s ňou aj zľava pre Vás 35% na celý sortiment , tak neváhajte :) V nákupnom košíku stačí zadať zľavový kód jesen , poponáhľajte sa nech sa Vám ujdú najlepšie kúsky. Skryť