Návod ako ušiť bavlnený tunelový nákrčník

Návod ako ušiť bavlnený tunelový nákrčník

Jar, leto, jeseň či zima, šikovný Návod ako ušiť bavlnený tunelový nákrčník sa hodí v každom ročnom období. Celý rok je tunelový nákrčník veľmi vkusný a praktický doplnok nielen pre dámy, ale aj pre pánov a pre deti. Jediné čo vás delí od toho aby ste sa stali majiteľmi tohto módneho kúsku, je 80 cm bavlnenej látky a pár minút šitia. Neváhajte a pustite sa s nami do výroby štýlového bavlneného nákrčníka. Vyberte si jemnučkú Bio bavlnu alebo ľahučký bavlnený voál a tento nákrčník sa stane súčasťou vášho každodenného outfitu. Vyrobte si ho v rôznych farbách a farebných kombináciách. Všetky kamošky vám budú tento nákrčník závidieť. Veľkou výhodou je aj jeho výroba, ktorá vám nezaberie viac ako 20 minút 🙂

Na výrobu bavlneného nákrčníka budeme potrebovať:

Návod ako ušiť bavlnený tunelový nákrčník

Na ušitie jednofarebného nákrčníku vám postačí 80 cm bavlneného voálu, BIO bavlnenej látky soft alebo inej jemnej látky, ktorá má šírku 150 cm. Z tohto rozmeru si jednoducho ušijete tunelový nákrčník na dve omotania. Ak chcete nákrčník dvojfarebný, ako je aj v našom návode, pomocou rotačného rezača si odrežte dva 40 cm široké pásy bavlnej látky alebo voálu. Pásy látky k sebe priložte lícovou stranou:

navod-ako-usit-bavlneny-tunelovy-nakrcnik10

Pomocou dlhých špendlíkov látky k sebe dôsledne prišpendlite. Predídete tým tomu, aby sa vám látka pri šití zošmykla a nákrčník by ste mohli zošiť nakrivo, a to určite nechcete:

navod-ako-usit-bavlneny-tunelovy-nakrcnik9

Ako prvé zošijete na šijacom stroji dlhé strany tunelového nákrčníka. Najprv jednu dlhú stranu a potom zošite aj druhú stranu. Pri šití používajte kvalitné nite, polyesterové nite sú pekné a majú dlhú životnosť. Dôležitý je aj vhodne zvolený farebný odtieň nite.

navod-ako-usit-bavlneny-tunelovy-nakrcnik8

Zošitím oboch dlhých strán vám vznikne tunel. Vložíte do neho ruku, uchopíte okraj látky a prevlečiete ju, akoby ste prevliekali rukáv na tričku alebo jednu nohu na nohaviciach:

navod-ako-usit-bavlneny-tunelovy-nakrcnik7

Látku prevliekate tak, aby ste k sebe dostali dva krátke okraje, čiže iba do polovice. Z dlhého tunela urobíte krátky:

navod-ako-usit-bavlneny-tunelovy-nakrcnik6

Teraz zošite k sebe tieto dva krátke okraje tunela. Šite opatrne po obvode. Na konci si nezabudnite nechať malý, asi 10 cm dlhý otvor, cez ktorý tunel nakoniec prevlečiete:

navod-ako-usit-bavlneny-tunelovy-nakrcnik-10

Cez otvor ktorý vám vznikol, opatrne prevlečte celý nákrčník:

navod-ako-usit-bavlneny-tunelovy-nakrcnik-11

Zošitý a prevlečený nákrčník vyrovnajte a otvor, cez ktorý ste tunel prevliekali zašite:

navod-ako-usit-bavlneny-tunelovy-nakrcnik5

Tramtadadáááá a nákrčník je hotový ☺

Návod ako ušiť bavlnený tunelový nákrčník

Štýlový tunelový nákrčník je vhodný doplnok k nohaviciam, sukni a vlastne ku všetkému 🙂 Jednofarebný, s bodkami, hviezdičkami, srdiečkami, kvetinkový alebo s cik-cak vzorom. Nebojte sa farieb, kombinujte jednofarebnú bavlnenú látku so vzorovanou, výsledok bude vždy skvelý a originálny. Túto módnu vychytávku určite ocenia aj páni.

nakrcnik-navod-titulka-1

Ak sa vám náš šikovný Návod ako ušiť bavlnený tunelový nákrčník páčil, pridajte sa k našim priateľom na Facebooku, sledujte náš profil a budete vždy informovaný čo je u nás nové. Navštívne nás osobne v našom showroome v Moste pri Bratislave, kde si budete môct vybrať zo širokej ponuky kvatitných látok a pomôcok na šitie. V našej kategérii Blog a návody na šitie budú pravidelne pribúdať nové návody, nápady a zaujímavé članky zo sveta šitia. Látky z lásky sú naša vášeň, na lásku k látke nikdy nie je neskoro 🙂

100% Bavlnené látky metráž

Pomôcky na šitie

-38%
1,00  0,62 

Pridaj komentár

Prišla jeseň a s ňou aj zľava pre Vás 35% na celý sortiment , tak neváhajte :) V nákupnom košíku stačí zadať zľavový kód jesen , poponáhľajte sa nech sa Vám ujdú najlepšie kúsky. Skryť