Doplnky a pomôcky pri šití a patchworku

Doplnky a pomôcky pri šití a patchworku

Okrem kvalitných látok, šijacích strojov a iného doplnkového materiálu ako sú výplne a výstuže, sú pri šití a patchworku nevyhnutné aj rôzne pomôcky a doplnky. Bez nožníc, rezačov, právitka či krajšírskeho metra, označovačov, špendlíkov, nití a mnohých praktických pomôcok a doplnkov sa pri vašej patchworkovej a krajčírskej tvorbe nezaobídete.

Bavlnené látky:

Ako sa používajú pomôcky a doplnky?

Pravítka a metre sú nevyhnutnou súčasťou vašej práce s látkami. V našej ponuke okrem klasického 150 cm krajčírskeho metra, nájdete aj patchworkové pravítka rôznych rozmerov, obdĺžnikové, štvorcové či trojuholníkové. Na zakreslenie strihov, či označenie iných línií na látke je vynikajúcou pomôckou Miznúca 24 hodinová fixka. Látka vymeraná, strih zakreslený, môžme strihať alebo rezať komu ako vyhovuje. V našej ponuke nájdete rôzne druhy nožníc, s dlhšou i kratšou čepeľou, pre pravákov i ľavákov, ako aj endlovacie (cik – cak) nožnice.

Pravítka a nožnice:

Pre rýchlejšie, jednoduchšie a presnejšie rezanie vám odporúčame rotačné rezače. V ponuke pre vás máme dva, 28 mm a 45 mm. K nim samozrejme aj náhradné čepele, nielen rovné, ale aj set tvarovaných rotačných čepelí. Prácu s rotačnými rezačmi ocenia najmä patchworkárky, nakoľko práca s touto pomôckou je jednoduchá, presná a hlavne rýchla. Najpraktickejšia stránka použitia rotačných rezačov tkvie v tom, že jedným rezom bezpečne odrežete niekoľko vrstiev látok. Čím väčšia čepeľ rezača, tým viacej vrstiev látok prerežete.

Rotačné rezače a čepele:

Doplnky a pomôcky pri šití a patchworku sú nevyhnutné. Pri práci s rotačnými rezačmi odporúčame použiť rezacie podložky. Tieto ochránia váš stôl alebo iné pracovné plochy pred poškodením ostrou čepeľou. V ponuke sú podložky troch rozmerov. Najmenšia je vhodná pre malé projekty ako sú aplikácie, hračky , drobné doplnky. Stredná 45x60cm podložka a veľká 60x90cm podložka sú vhodné najmä pre krajčírky a patchworkárky, plocha je väčšia, praktickejšia, netreba s látkou toľko manipulovať, posúvať ju či otáčať. Investíciu do kvalitnej pomôcky určite neoľutujete.

Rezacie podložky:

Neoddeliteľnou súčasťou šitia a patchworku sú špendlíky. Nie je špendlík ako špendlík. Iné sú vhodné na falošný patchwork, iné pri práci s bavlnou. Hľadaním a testovaním sme pre Vás našli TOP spomedzi špendlíkov a to sú dlhé a tenké stehovacie špendlíky s kvetinkovou plastovou hlavičkou. Práca s touto pomôckou je veľmi jednoduchá, pretože sú hladké a tenučké, krásne kĺžu aj niekoľkými vrstvami textílií, nezanechávajú po sebe dierky v látke. Šikulky, ktoré šijú veľké projekty ako sú deky a prehozy určite ocenia zahnuté zatváracie špendlíky. Pri týchto výrobkoch treba naozaj veľa veľa špendliť, s dekou či prehozom treba veľa manipulovať a otáčať ho a posúvať pri šití na šijacom stroji alebo pri quiltovani (ozdobnom prešívaní). Ak používate klasické špendlíky, pravdepodobne budete mať od nich dopichané nielej ruky, ale aj nohy a brucho, viem z vlastnej skúsenosti. S touto vychytávkou sa vám to nestane. Ak nechcete špendliť, odporúčame použiť fixačné lepidlo v spreji. Praktické pri šití diek a prehozov, pri fixovaní aplikácií a nevyhnutné pri aplikáciách z flisu alebo minky, kde nemožno použiť žehličku.

Šikovné vecičky: 

A v neposlednom rade potrebujete nite. Na bežné šitie sa používajú polyesterové nite, ktoré nájdete aj v našom internetovom obchode. Na vyšívanie a quiltovanie sú potrebné iné, bavlnené nite.

Polyesterové nite:

Kde ich môžete kúpiť?

Všetky pomôcky a doplnky nakúpite v pohodlí domova na našom internetovom obchode alebo v našom showroome s látkami a galantériou v Moste pri Bratislave

Pridaj komentár

Prišla jeseň a s ňou aj zľava pre Vás 35% na celý sortiment , tak neváhajte :) V nákupnom košíku stačí zadať zľavový kód jesen , poponáhľajte sa nech sa Vám ujdú najlepšie kúsky. Skryť