Bio bavlnená látka

Čo je BIO bavlnená látka?

Bio bavlnená látka je čoraz vyhľadávanejšia a čoraz žiadanejšia bavlnená textília využívaná na šitie. Takmer polovica textilných výrobkov je vyhotovených z bavlny. Často si však vôbec neuvedomujeme, že bavlna, je jednou z najintenzívnejšie chemicky ošetrovanou rastlinou. Zásadný rozdiel medzi konvenčne pestovanou bavlnou a biobavlnou je v spôsobe pestovania a spracovania tejto hospodárskej plodiny. Pri pestovaní biobavlny nie sú použité žiadne chemické pesticídy, herbicídy, insekticídy, chemické hnojivá ani iné chemikálie škodiace človeku alebo životnému prostrediu. Preferujú sa výhradne bio hnojivá, striedanie plodín pestovaných na jednom stanovišti, na škodcov sú nasádzaní ich prirodzení nepriatelia a užitočný hmyz. Na odstraňovanie buriny sa používajú ruky a motyky. Dbá sa do maximálnej možnej mieri o zachovanie živej a zdravej pôdy, rastliny a živočíchy, ktoré danú lokalitu užívajú a v neposlednom rade aj na ľudí, ktorí sú nevyhnutne potrební pre pestovanie a spracovanie biobavlny.

Certifikačné organizácie pravidelne sledujú, či sú procese aplikované len ekolokické postupy. Farmy sú certifikované len ak je pôda bez akýchkoľvek chemických a syntetických nálezov po dobu minimálne 3 rokov. Okrem pôdy sa kladie dôraz aj na samotné spracovanie bavlny.

Aké sú hlavné výhody a nevýhody BIO bavlnenej látky?

Látky vyrobené z bavlníkov pestovaných a spracovaných ekologicky majú ale niekoľko významných benefitov:

  1. Vďaka prirodzenému zloženiu a chemickému nenarušeniu vlákien vydržia dlhšie
  2. Bio bavlna je mäkkšia a zároveň pevnejšia
  3. Je nesmierne príjemná a jemná
  4. Je vhodná aj pre najmenších
  5. Okrem toho, že použítím BIO bavlnenej látky pomáhame sebe a svojim blízkym, veľkou mierou sa podielame na ochrane a šetrnom zaobchádzaní so životným prostredím.

Samozrejme, keďže nič na svete nie je dokonalé, aj tu sa stretávame s jednou a jediniou nevýhodou a tou je vyššia cena, keďže výnos (množstvo vyprodukovaného materiálu) pri produkcií bez použitia chemických látok je nižší.

bio-bavlnena-latka-clanok-2   biobavlna-kat

Kde je možné zakúpiť BIO bavlnenú látku?

V našej ponuke má Bio bavlnená látka svoje stále miesto. Táto kvalitná, husto tkaná textília je vhodná na šitie oblečenia, detských hračiek, obliečok do postieľky ale aj doplnkov do domácnosti. Každý určite nájde to správne využitie. Z Bio bavlny sa dajú ušiť aj parádne doplnky k oblečeniu. Pripravili sme pre vás návod ako z BIO bavlny ušijete krásny tunelový nákrčník.

BIO bavlnenú látku (100% BIO bavlnu) nájdete v našom internetovom obchode a v showroome s látkami a galantériou v Moste pri Bratislave.

100% BIO bavlna metráž

Pridaj komentár

Prišla jeseň a s ňou aj zľava pre Vás 35% na celý sortiment , tak neváhajte :) V nákupnom košíku stačí zadať zľavový kód jesen , poponáhľajte sa nech sa Vám ujdú najlepšie kúsky. Skryť