10 tipov a návodov na vianočné šité darčeky

10 tipov a návodov na vianočné šité darčeky

Každý z nás pred Vianocami hľadá pre svojich milovaných darček, ktorý im urobí najväčšiu radosť. Mnohí z nás zistili, že darčeky s láskou darované a vlastnoručne vyrobené sú tie najkrajšie a najsrdečnejšie. Už deťom odmalička pomáhame s kreslením, vystrihovaním či lepením drobností pre starých rodičov, ktorí si takéto maličkosti častokrát so slzami v očiach prezerajú. Deti sú šťastné a my sme na ne takí hrdí. Zažite tento pocit radosti a hrdosti pri darovaní darčekov z látky z lásky. Vianoce ušité na mieru môžu byť tento rok aj tie vaše. My sme pre vás pripravili 10 tipov a návodov na vianočné šité darčeky spolu s návodmi na ich vyhotovenie vhodné aj pre úplných začiatočníkov.

1. Jednoduchý návod ako ušiť kuchynskú chňapku

Každá šikovná gazdinka určite ocení pri varení a pečení praktickú pomôcku v podobe kuchynskej chňapky. Použite látku v obľúbenej farbe, či s najobľúbenejším vzorom alebo ju len vhodne nakombinujte s kuchyňou vašej mamičky, babky, svokry, sestry či kamarátky. Verte, že vždy pri varení či pečení na vás bude s úsmevom myslieť.

Jednoduchý návod ako ušiť kuchynskú chňapku

Pozrieť celý návod

2. Postup ako ušiť látkový obal na knihu

Vášnivých čitateľov alebo študentov určite potešíte obalom na knihu. Darček vhodný pre manžela, priateľa, syna, najlepšiu kamošku či starých rodičov. Kniha či zošit budú nielen chránené, ale budú aj štýlovým doplnkom svojho majiteľa.

Postup ako ušiť látkový obal na knihu

Pozrieť celý návod

3. Návod ako ušiť jednoduchý batoh pre deti

Batoh či ruksačik je ideálnym darčekom každého malého výletníka. S “ananásom” na chrbátiku bude každý škôlkár a malý školáčik hviezda. Bundička, hračka, ovocie a nejaká dobrotka v batôžku a môžete sa s deťmi vybrať za dobrodružstvom. S radosťou si budú svoj “majetok” hrdo niesť sami.

Návod ako ušiť jednoduchý batoh pre deti

Pozrieť celý návod

 4. Fotopostup na ušitie látkového zvieratka

Detičky potešíte úplne akoukoľvek hračkou. Ale vlastnoručne vyrobená látková poteší nielen deti ale aj vás. Je vaša, je od srdca a najmä mali ste ju v rukách len vy a presne viete čo ste na jej výrobu použili. Hračkou z tých najkvalitnejších materiálov dávate dieťaťu oveľa viacej ako len niečo na hranie.

Fotopostup na ušitie látkového zvieratka

Pozrieť celý návod

 5. Fotonávod ako ušiť dekoračný vankúšik v tvare kvapky

Po ťažkom dni v práci sa každý teší na pokojné chvíle strávené doma, s rodinou. Ale domov nie sú len 4 steny a nábytok, ale všetky tie drobnosti, ktoré ho robia krajším a útulnejším. Preto dekoráciou v podobe vankúšika rôznych tvarov, nič nepokazíte. Samozrejme sa budú najviac tešiť deti. V tomto prípade najmä tie väčšie.

Fotonávod ako ušiť dekoračný vankúšik v tvare kvapky

Pozrieť celý návod

6. Ako ušiť prestieranie metódou quilt as you go

Skvelý darček pre všetky dámy. Aj mladšie aj staršie, tie čo majú radi moderný minimalizmus, aj tie ktoré sú skôr na tradičnú klasiku. Prestieranie tohto typu vyzerá fantasticky, je praktické, popustiť uzdu fantázií je doslova žiadúce.

Ako ušiť prestieranie metódou quilt as you go

Pozrieť celý návod

7. Návod ako ušiť jednoduchý peračník zo zipsom

Tento darček je hádam najuniverzálnejší zo všetkých. Potešíte ním nielen školáka, ktorý peračník použije na písacie pomôcky. Ale aj škôlkára, ktorý si do neho môže uložiť všetky svoje farbičky. Peračník ale nemusí byť len peračník ale aj kozmetická taštička pre mamu, sestru, či na líčidlá pre teenagerku. Ale poteší aj ako taštička na gumičky či sponky pre malú parádnicu, alebo postavičky z vajíčka pre malého loptoša.

Návod ako ušiť jednoduchý peračník so zipsom

Pozrieť celý návod

8. Návod ako ušiť bavlnený tunelový nákrčník 

Ideálny, jednoducho vyhotoviteľný darček nielen pre dámy. Neviete aký darček by bol vhodný pre vášho manžela, priateľa, partnera? Je to štýlový muž, ktorý sa rád pekne oblečie? Tunelový nákrčník je perfektným doplnkom. Verte mi 🙂 Nebojte sa ušiť takýto nákrčník aj deťom, nie všetky znesú klasický nákrčník, ktorý musíte prevliecť cez hlávku, tomuto sa ale iste brániť nebudú.

Návod ako ušiť bavlnený tunelový nákrčník

Pozrieť celý návod

 9. Návod ako ušiť bavlnenú tašku cez plece

Taška je neoddeliteľnou súčasťou každej z nás. Každá z nás chodí nakupovať. Aj vám sa doma kopia plastové tašky, ktoré si v obchode musíte kúpiť pri každom nákupe? Čo keby ste ich vymenili za vkusné a krásne bavlnené tašky cez plece. Pomôžete prírode a budete hviezda 🙂 Aj vaša kamoška, sestra či mama.

Návod ako ušiť bavlnenú tašku cez plece

Pozrieť celý návod

10. Postup ako ušiť froté uterák

Bavlneným froté uterákom určite nič nepokazíte. Použitím vhodnej aplikácie potešíte nielen dámy ale aj pánov a dokonca aj deti. Bodky, hviezdičky, zvieratká, kvietky. Na uterák môžete naaplikovať skutočne čokoľvek. Rozžiarte kúpelňu sebe aj svojim najbližším.

10 tipov a návodov na vianočné šité darčeky

Pozrieť celý návod

Ak sa vám náš šikovný článok 10 tipov a návodov na vianočné šité darčeky páčil, pridajte sa k našim priateľom na Facebooku, sledujte náš profil a budete vždy informovaný čo je u nás nové. Navštívte nás osobne v našom showroome v Moste pri Bratislave, kde si budete môcť vybrať zo širokej ponuky kvalitných látok a pomôcok na šitie. V našej kategórii Blog a návody na šitie budú pravidelne pribúdať nové návody, nápady a zaujímavé články zo sveta šitia. Látky z lásky sú naša vášeň, na lásku k látke nikdy nie je neskoro?

100% Bavlnené látky metráž

-38%

100% Bavlnené látky

Bavlnená látka metráž biela

7,99  4,95 
-38%
9,90  / meter 6,14  / meter
-38%
9,90  / meter 6,14  / meter

Pomôcky

-38%
1,00  0,62 

Pridaj komentár

Prišla jeseň a s ňou aj zľava pre Vás 35% na celý sortiment , tak neváhajte :) V nákupnom košíku stačí zadať zľavový kód jesen , poponáhľajte sa nech sa Vám ujdú najlepšie kúsky. Skryť